+48 501 137 520 - mgr inż. Wiesław Kaczorowski
Koncesja MSWiA nr L-0615/01
Upr. projekt. PISA nr.984/P/2007
Doświadczenie w branży od ponad 25 lat
profesjonalny montaż systemów monitoringu - Warszawa i okolice montaż systemów alarmowych w domach i firmach Warszawa - montaż kamer monitoringu i alarmów

Systemy sygnalizacji włamania

Wewnętrzne systemy alarmowe
Podstawowym zadaniem systemu alarmowego jest wykrycie naruszenia określonego obszaru przez osoby, istoty niepożądane lub wykrycie niebezpiecznych zdarzeń.


Każdy system alarmowy składa się czujek, sygnalizatorów, elementów sterujących (klawiatury, piloty ),
urządzeń transmisyjnych oraz z centrali.


Zróżnicowanie wyceny poszczególnych systemów alarmowych wynika przede wszystkim z klasy i funkcjonalności zastosowanego sprzętu. Równie ważne są warunki w jakich ma pracować system alarmowy (np. obecność zwierząt w strefie chronionej, rekuperacja, wentylacja, itp.).


Wewnętrzny system alarmowy wykonany w obiekcie i jest podstawową instalacją zabezpieczającą.
Jesteśmy w stanie wykonać system alarmowy na dowolnym sprzęcie, lecz firma nasza proponuje Państwu

instalacje w oparciu o sprawdzony od lat sprzęt takich producentów jak: SATEL ,DSC, OPTEX,


Zewnętrzny system alarmowy

Analizując zapotrzebowanie rynku łatwo można dostrzec, że w ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie ze strony klientów zewnętrznym, elektronicznym zabezpieczeniem posesji.

Bierze się to stąd, że dziś nie trzymamy kosztowności w domu, a zależy nam na własnym bezpieczeństwie oraz na tym, aby się ustrzec szkód, które może wyrządzić intruz w zewnętrznej części naszego domu (uszkodzenie okien, drzwi, elementów wyposażenia ogrodu).

Z pomocą przychodzi nam w tym miejscu - zewnętrzny system alarmowy. Tak jak w każdej dziedzinie tak i tu istnieje duża różnorodność możliwego do zastosowania sprzętu, a także różne podejście do wykonania instalacji.

Ponieważ systemy zewnętrzne są narażone na sabotaż (świadome uszkodzenie) przez intruza przed zasadniczym włamaniem, powinny one być maksymalnie maskowane. Ze względu na dyskrecje, wykonanie ich oraz sposoby instalacji nie będą szerzej opisywane w tym miejscu. Jest to możliwe w czasie indywidualnych konsultacji po uwzględnieniu lokalnych uwarunkowań.

Ogólnie można stwierdzić, że są to zabezpieczenia w oparciu o aktywne bariery podczerwieni.

W barierach takich nadajnik wysyła kodowaną wiązkę podczerwieni (nie widoczną) a odbiornik ją odbiera. Przecięcie, zakłócenie tego cyklu przez intruza wywołuje stan alarmu. Uzupełnieniem są czujki na podczerwień pasywną, reagujące na przemieszczające się źródło promieniowania podczerwonego (np. człowiek) w danej strefie. Aby zasięgnąć więcej informacji zachęcamy do indywidualnych konsultacji na miejscu u klienta.

Preferowane firmy wytwarzające powyższy sprzęt to: OPTEX, ATSUMI

 

Czym się zajmujemy?
Zapraszamy do kontaktu przez formularz
Jesli macie Państwo jakiekolwiek pytania – pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Prosimy o kontakt przy pomocy niniejszego formularza
Jak możemy Państwu pomóc?
 
Home O firmie Nasza oferta Galeria, realizacje Referencje Kontakt
Wykonanie: Devilart