+48 501 137 520 - mgr inż. Wiesław Kaczorowski
Koncesja MSWiA nr L-0615/01
Upr. projekt. PISA nr.984/P/2007
Doświadczenie w branży od ponad 25 lat
profesjonalny montaż systemów monitoringu - Warszawa i okolice montaż systemów alarmowych w domach i firmach Warszawa - montaż kamer monitoringu i alarmów

System Kontroli Dostępu i Rejestracja Czasu Pracy KD i RCP

Zasadniczym celem kontroli dostępu jest zapewnienie ochrony - ograniczenie dostępu do określonych obszarów dla osób niepowołanych. Ograniczenia mogą dotyczyć zarówno obszarów jak i przedziałów czasowych tzn. że w określonych godzinach dana osoba posiada dostęp do danego obszaru. W pozostałych porach obszar jest zamknięty - brak dostępu.

System kontroli dostępu (KD)składa się z:

Elementami wykonawczymi – blokującymi  przejście są elektrozwory i elektrozaczepy.

Dana osoba, która chce dostać się do danego obszaru, przykłada swój identyfikator (karta, pastylka) do czytnika. W tym momencie informacja jest przesyłana do kontrolera, który podejmuje decyzje czy udzielić dostęp - w zależności od uprawnień przyznanych danej osobie.

Wszelkie zdarzenia - wejścia, wyjścia z obszaru, wejście bez zezwolenia, zbyt długie otwarcie przejścia (np. drzwi) są rejestrowane w pamięci kontrolera bądź na bieżąco przesyłane do systemu komputerowego współpracującego z kontrolerem.

Rejestracja polega na zapisie: kto i o której godzinie przechodził przez dane przejście. Pozwala to na kontrolę poruszania się poszczególnych osób w całym obiekcie objętym KD.

Do nowych rozwiązań KD można zaliczyć, stosowanie czytników biometrycznych linii papilarnych a także czytników tęczówki oka. Takie rozwiązania eliminują konieczność noszenia identyfikatorów przez pracowników.

Blokada przejścia jest tak zaprojektowana, aby w wypadku zagrożenia (np. pożaru) była możliwość bezproblemowego wydostania się z zagrożonego obszaru. Stosowane są tzw. przyciski wyjścia awaryjnego (użycie takiego przycisku jest również zapisywane w pamięci systemu).

Rejestracja czasu pracy (RCP) polega na rejestracji wejść i wyjść poszczególnych osób do konkretnego obszaru. Godziny wejść i wyjść są zapisywane w systemie komputerowym a następnie dane te służą do sporządzania określonych bilansów czasu pracy poszczególnych osób w firmie.

Polecany sprzęt KD i RCP to: KANTECH, ROGER, KaDe.

Czym się zajmujemy?
Zapraszamy do kontaktu przez formularz
Jesli macie Państwo jakiekolwiek pytania – pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Prosimy o kontakt przy pomocy niniejszego formularza
Jak możemy Państwu pomóc?
 
Home O firmie Nasza oferta Galeria, realizacje Referencje Kontakt
Wykonanie: Devilart